Textový internet

Z Recept na život
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Riešenia na strane webov

Media handheld

Ideálne riešenie, keď web poskytuje špeciálny vzhľad svojich stránok tak, že ponúka alternatívny dizajn pre svoje stránky. tento alternatívny dizajn si zariadenie automaticky, podľa svojej povahy vyberie. Uźívateľ PDA tak nemusí nič riešiť a je príjemne prekvapený, ako sa mu stránky optimálne a ergonomicky zobrazujú aj na relatívne malom displeji PDA či mobilného telefónu.

Aj stránky projektu Recept na život poskytujú obsah pre mobilné zariadenia práve týmto progresívnym spôsobom. Poznáte to tak, že na displeji nevidíte oranžové pozadie, ktoré je inak pre náš projekt typické.

Špeciálne textové verzie stránok

Web poskytuje špeciálnu textovú verziu, ktoré je prístupná pod špecifickám odkazom. Takáto verzia väčšinou neobsahuje všetok obsah. Toto riešenie je náročné na programovanie stránok a preto sa zhusta stáva, že textová verzia je na prvý pohľad cítiť kompromisom.

Preskakovacia navigácia

Veľkým problémom pri používaní webov na PDA je nekonečnosť dokumentov a nutnosť často používať zvislý posuvník na skrolovanie. Preto je dobré pre zvýšenie použiteľnosti stránok na displejoch mobilných zariadení, ak stránka obsahuje odkazy, ktoré umožnia preskočiť časti stránok.

Rovnako je dobré na viac miest stránky umiestniť odkaz Skok na navigáciu

Odkazy na textové verzie stránok

Prinášame zoznam stránok, ktoré sú pre používateľa PDA priateľské z pohľadu formy poskytovaných informácii. Dôležitým kritériom pre zaradenie stránky do tohto zoznamu je aj vysoká aktuálnosť obsahu pri návšteve v ktorúkoľvek dennú, či nočnú hodinu.

Individuálne stránky

E-mail

  • Gmail - pri načítaní stránky www.gmail.com si PDA prevezme optimalizovanú stránku pre displej mobilného zariadenia. Funguje pre všetky verzie Pocket PC.

RSS čítačka

  • Google Reader - výhodou je, že ide o prispôsobené rozhranie plnohodnotnej webovej RSS čítačky od Googlu. Máte tak svoje RSS kanály prístupné na svojom pracovnom laptope, domácom počítači a aj kdekoľvek na svojom PDA.

Blogy

Spravodajsvo

O PDA

Rôzne

Špeciálne rozcestníky